Czas spędzony w szkole dostarcza dzieciom wiele radości, przeżyć związanych z muzyką. Kontakt ze sztuką uczy wrażliwości na piękno. Kształcenie muzyczne w sposób zasadniczy wspiera rozwój procesów myślowych, a więc pamięci, uwagi, wyobraźni, sfery emocjonalnej. Gra na instrumencie wspiera aktywność obu rąk, uruchamia wyrównaną pracę obu półkul mózgu stymulując ich rozwój. W rezultacie umuzykalnione dzieci mają lepszą koncentrację, szybciej uczą się nowych rzeczy i lepiej radzą sobie w szkole. Poprzez system edukacji muzycznej dzieci przyzwyczajają się do systematycznej pracy, są lepiej zorganizowane, zdyscyplinowane i bardziej odpowiedzialne. Szkoła muzyczna I st. otwiera drzwi do wejścia w świat edukacji muzycznej na kolejnych szczeblach nauki  – II stopnia oraz studiów muzycznych, dając tym samym zawód artysty – muzyka.


 

Nie wymagamy żadnego przygotowania muzycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Podczas badania przydatności do szkoły muzycznej prosimy o zaśpiewanie krótkiego fragmentu piosenki wybranej przez kandydata oraz badamy poczucie rytmu i słuch muzyczny.Prosimy o wypełnienie poniższych dokumentów:
1. Kwestionariusz on-line
lub
Kwestionariusz w wersji papierowej (prosimy o przesłanie uzupełnionego kwestionariusza papierowego w postaci skanu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (kliknij i pobierz)
2. Podczas badania przydatności prosimy o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego (od lekarza rodzinnego) o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej (kliknij i pobierz)
3. Termin badania przydatności: 20 czerwca 2022 r. (II nabór)
Badanie przydatności odbędzie się o wcześniej wyznaczonej godzinie, indywidualnej dla każdego kandydata, przy uwzględnieniu warunków obostrzeń sanitarnych. Rodzice lub opiekunowie prawni zostaną poinformowani telefonicznie oraz mailowo na co najmniej 7 dni przed terminem o dokładnej godzinie badania.
                                                                                  
 
 
 
 
Poniżej, zapraszamy do obejrzenia prezentacji wszystkich instrumentów, na których uczymy w naszej szkole.